Нове надходження на склад насосного обладнання NPO, Sprut

Види опалювальних радіаторів Типи радіаторів

Вибираємо якісний радіатор для опалення

Радіатором опалення називають прилад, який застосовується у системі водяного опалення. Він активно використовується в квартирах, на дачах та інших житлових приміщеннях, де потрібна підтримка тепла на придатному для знаходження в них рівні. Нещодавно види радіаторів опалення обмежувалися лише чавунними і відрізнялися лише кольором і розміром. На сьогоднішній день вибір значно розширився, асортимент опалювальних приладів поповнився новими моделями, формами та типами. Розглянемо найпопулярніші види радіаторів та їх переваги у цій статті.

Види та типи радіаторів опалення, їх плюси та недоліки

Оскільки вид металу, з якого виготовлені батареї опалення, їх вага та конструкція відіграють колосальну роль у процесі встановлення та експлуатації, слід розглянути всі можливі види радіаторів опалення у квартирі, щоб вибрати відповідний. Залежно від матеріалу виготовлення, батареї можуть бути:

- З чавуну ;

- З міді;

- Зі сталі ;

- з алюмінію ;

- біметалевими (використання двох металів – алюмінію та сталі);

Радіатори опалення із чавуну

Цей вид опалювальних радіаторів був особливо поширений у СРСР. Такі прилади встановлювалися в кожній квартирі та будинку, були громіздкими та досить багато важили. Сучасні радіатори такого плану вдосконалені: вони мають менший розмір і можуть бути виконані у різних дизайнерських рішеннях, наприклад із застосуванням художнього кування. Безперечні плюси чавунних батарей у тому, що вони:

- служать досить довго – 30-50 років;

- стійки до корозії;

- недорогі;

- Дуже міцні.

Такі батареї можуть витримати навіть найбільший тиск у системах, мають хорошу теплоємність та інерційність. Тепловіддача складає близько 120 Вт. Крім того, цей вид легко сумісний із будь-яким типом трубопроводу. Однак до мінусів можна віднести те, що чавунні вироби дуже повільно нагріваються і остигають, через що неможливе регулювання температури в квартирі або будинку, а велика вага радіатора ще більше ускладнює його установку. Також через шорстку структуру стінки приладу можуть утворювати наліт, що може призвести до передчасного виходу з ладу.

Мідні батареї

Радіатори опалення , виконані з міді, мають найвищий рівень стійкості до агресивного впливу навколишнього середовища. Використовуються в системах опалення, де теплоносієм є вода та антифриз. Можна встановлювати в будинках із централізованим або автономним опаленням. Позитивний момент у тому, що цей вид дуже добре розсіює тепло, що робить роботу приладу ефективнішою. Так само, як і чавунні, мідні радіатори досить міцні, не піддаються корозії. Оскільки ці вироби мають істотні переваги, будьте готові купити мідні радіатори опалення за чималу суму.

Сталеві радіатори

Батареї зі сталі, в порівнянні з переліченими вище, мають легку вагу, просто монтуються. Існують такі типи сталевих радіаторів на опалення:

- панельні;

- Трубчасті.

Панельний варіант – бюджетніший, проте, незважаючи на це, має високий показник тепловіддачі. Часто вони встановлюються не тільки у житлових приміщеннях, а й на заводах, офісах. Типізація подібних радіаторів залежить від того, скільки нагрівальних панелей, а також конвекційного ребра налічується. Вони бувають із показниками: 10, 11, 20, 21, 22, 30, 33. Однак такий тип радіатора для використання в квартирі не рекомендується, оскільки тиск у централізованій системі опалення значно вищий (до 10 атм.), ніж малий робочий тиск панельного конструкції (6-8 атм.).

Варіантом дорожчим стане трубчастий тип радіаторів. Вони належать до преміум-класу. Мають високу тепловіддачу та можуть прослужити до 25 років та вище. Крім того, як і з чавунними, можливе втілення різноманітних дизайнерських варіантів, що зробить сталеві радіатори не лише опалювальним приладом, а й елементом декору.

Обидва типи в приватних будинках користуються особливою популярністю через наявність автономного опалення, де створено умови для стабільного тиску та встановлення водоочисних фільтрів. Розглядаючи види радіаторів у квартиру, можна сміливо зупинити вибір сталевих. Такі батареї мають властивість швидко нагріватися та дозволяють регулювати температуру автоматично. Придбати їх ви зможете у інтернет-магазині teplopolis.com.ua.

Алюмінієві та біметалічні опалювальні радіатори

Зазвичай ми вибираємо опалювальні радіатори , які зможуть довго прослужити, і опалити потрібне приміщення. Алюмінієві батареї повністю задовольняють ці запити. Вони – найефективніші по тепловіддачі. Додатковим підсилювачем є ребра, розташовані на конструкції. Можна розбити радіатори окремі секції, щоб підібрати прилад під будь-який тип приміщення. Розраховані на показник тиску 6 атм., робочий тиск може досягати показника 10-30 атм., що зумовлює можливість використання алюмінієвих радіаторів у міських забудовах. Можуть бути:

- литими (виступають цільними секціями);

- екструдованими (секції з'єднуються механічним шляхом);

- комбінованими (поєднують у собі обидва типи).

Мінус алюмінієвих батарей полягає в тому, що за певних умов вони можуть бути схильні до корозії. Щоб уникнути цього, слід застосовувати спеціальне полімерне покриття, проте це значно вплине на цінник.

Алюміній застосовується також і в біметалевих опалювальних конструкціях. У поєднанні зі сталлю він виявляє свої найкращі характеристики: висока тепловіддача, міцність, великий термін експлуатації (за рахунок комплектації металевими трубами). Ціна біметалевих труб також велика, але ряд переваг легко нівелюють це.

Де придбати якісні опалювальні прилади

Розглянувши різні види та типи радіаторів водяного опалення, все ще не визначилися з вибором? Радимо звернутися за допомогою до інтернет-магазину teplopolis.com.ua. Тут ви зможете отримати консультацію досвідчених фахівців та рекомендації щодо вибору, а також замовити якісне опалювальне обладнання за доступною ціною в Україні. Широкий асортимент товару вас приємно здивує. Докладніші технічні характеристики тієї чи іншої моделі, а також інформацію про доставку можна дізнатися у співробітників інтернет-магазину. Ми пропонуємо радіатори на опалення різних типів, кольорів та форм. Будемо раді допомогти вам!