Нове надходження газових колонок Sabio на склад

Як вибрати проточний водонагрівач

Останнім часом проточні водонагрівачі набули чималої популярності в нашій країні, але в придбанні та використанні цих приладів є деякі нюанси, про які знають далеко не всі.

Переваги проточних водонагрівачів над накопичувальними є очевидними - це менші габарити, а також гаряча вода, яка йде постійно і не залежить від об'єму резервуара.

Істотний недолік - велике споживання потужності, від значення якої залежить кількість одержаної нагрітої води. Так щоб прийняти душ, вам знадобиться не менше 8 кВт, а це можливо, якщо ваш будинок підключений до трифазної електричної мережі. Тому мешканці старих будинків можуть собі дозволити покупку водонагрівача з потужністю від 3,5 до 6 кВт, що обмежує можливості його використання.

Необхідно відзначити, що кількість гарячої води, що надходить від проточного нагрівача, залежить кількості одночасно відкритих кранів з гарячою водою.

Типи проточних водонагрівачів

Перша група: напірні – призначені для гарячого водопостачання усієї квартири. Вмикаються автоматично, одночасно з поворотом крана. У їх конструкції передбачені тільки вхід та вихід для води, без будь-яких насадок. Встановлюються такі нагрівачі безпосередньо у стояк.

Друга група: безнапірні. Вони додатково укомплектовані душовою насадкою та можуть використовуватися лише під час прийому душу. Ідеальний варіант для дачі. Відмінна риса проточних нагрівачів малої потужності - вони придатні для підігріву води лише влітку. Справа в тому, що подібні прилади спочатку розраховані на температуру холодної води в крані 15º С. Влітку малий проточний нагрівач легко піднімає її температуру на 25º і тим самим забезпечує цілком комфортні для прийняття душу 40º. У нашому кліматі взимку температура води опускається до 5º С, тому взимку ці ж 25º у сумі з вихідними 5º догодять лише любителям гартуватися.

Якщо ви вважали, що покупка водонагрівача все ж таки необхідна, то в його виборі краще порадьтеся з фахівцями. Їм варто довірити і його установку. У тому випадку, якщо ви вважаєте, що впораєтеся з цією справою і самі, обов'язково прочитайте інструкцію. Це допоможе вам уникнути багатьох проблем.

Практична порада: дірочки душової насадки дуже маленькі. Це зроблено тому, що нагрівач не може забезпечити велику кількість води, а за допомогою цієї маленької хитрості струмінь виходить сильнішим. Але у зв'язку з тим, що якість нашої води залишає бажати кращого отвору приладу можуть забитися і можливий перегрів приладу. Так що якщо ви помітили, що натиск трохи ослаб, необхідно зняти насадку, промити її і потримати в розчині, що видаляє накип. Продуктивність приладу безпосередньо залежить від двох параметрів – температури вхідної води та потужності самого водонагрівача. У разі підключення до центрального водопроводу може мати місце значне коливання температури вхідної води (влітку може перевищувати +15°С, а взимку опускатися до +4°С). У разі водозабору із колодязів або свердловин температура води протягом року практично не змінюється і зазвичай становить +5+7oС. Враховуючи кліматичні особливості нашого регіону, слід зазначити, що застосування проточних водонагрівачів потужністю менше 5-6кВт є недоцільним.

Щоб з'ясувати продуктивність (л/хв), яка вам необхідна, можна скористатися наступним способом: візьміть ємність відомого об'єму (наприклад, 10-літрове відро), увімкніть душ зі звичним натиском і подивіться, за який час це відро наповниться. Якщо ємність наповнилася за 1 хвилину, зрозуміло, що вас влаштує витрата 10 літрів на хвилину. Якщо ж вода почала текти через край уже через півхвилини, то очевидно, що ви звикли витрачати 20 літрів на хвилину. У такий спосіб можна визначити потужність водонагрівача, який задовольнятиме ваші потреби. Однак, при цьому необхідно враховувати можливість одночасної роботи кількох точок водорозбору (душ, миття тощо). Також треба враховувати те, що в зимовий період вода в квартиру може надходити водопроводом холодніша, ніж у літній час. Після визначення бажаної потужності електричного водонагрівача обов'язково перевірте, чи є можливість використовувати таку електричну потужність у вашому будинку.

Отже, підбиваючи підсумки можна сказати, що перш ніж вирушати в магазин, вам потрібно:

1. Уточнити, яке саме електрообладнання необхідне для обраного нагрівача та дізнатися у ЖЕКу можливості вашої мережі.

2. Поінформуватися про споживану водонагрівачем потужність і прикинути, яку кількість гарячої води він зможе забезпечити - тільки на миття рук, тільки на прийняття душу, або на те, і на інше одночасно.

3. Дізнатися, наскільки складна установка приладу – чи зможете ви це зробити самі, чи доведеться запрошувати фахівців і скільки це коштуватиме.

4. Запитати про гарантійний термін та найближчі сервісні центри.

5. Поцікавитись доступністю деталей на заміну, а також їх вартістю. Дотримання цих нехитрих рекомендацій може принести вам неабияку користь та економію коштів.