Великі знижки на газові котли Aton

Як вибрати водонагрівач

Для нас, простих міських жителів, літо щороку затьмарюється відключенням гарячої води. Скільки незручностей це приносить, Ви знаєте самі, а якщо в квартирі маленькі діти, то без гарячого водопостачання просто не обійтися. Щоб не залежати від комунальних служб, можна придбати водонагрівач. Найголовніше — визначитися, який із них підійде більше.

Вонагрівачі поділяються на:

Накопичувальні

Проточні

Електричний накопичувальний водонагрівач (бойлер)

Накопичувальний бойлер здатний нагрівати воду до 55-75 ° С і підтримувати її в автоматичному режимі за допомогою термостата, який включає та вимикає ТЕН (нагрівальний елемент).

Переваги та недоліки накопичувального водонагрівача. Основна перевага накопичувального водонагрівача - економне енергоспоживання (його можна під'єднати навіть до звичайної розетки) та можливість користуватися одразу кількома точками водозабору (наприклад, у ванній та на кухні). Недоліки - це досить значні габарити, а для нагрівання води потрібно деяку кількість часу.

Для тривалої експлуатації накопичувальний водонагрівач потребує технічного обслуговування - час від часу треба очищати нагрівальні елементи від вапняного нальоту і міняти магнієвий анод для запобігання корозії всередині бака.

Завдяки сучасній теплоізоляції вода у бойлері довго зберігає тепло, що дозволяє значно економити електроенергію. Ви можете навіть спочатку сильно нагріти воду, а потім при необхідності розбавляти її з холодної до отримання необхідної температури. Підбирати водонагрівач потрібно в залежності від ваших потреб. Так обсягу бака на 10–15 літрів вистачить лише на те, щоб вмитися та помити руки. Для прийому душу потрібен бак місткістю щонайменше 50 літрів, але його розміри вже не будуть компактними. Для прийому гарячої ванни потрібний бак об'ємом 80-150 літрів. За своїм дизайном електричні накопичувальні водонагрівачі бувають як горизонтального, так і вертикального виконання для зручності розташування у Вашій квартирі.

Електричний проточний водонагрівач

Як правило, проточний водонагрівач встановлюється в приміщеннях з електроплитами (там вже спочатку встановлено більш потужне проведення). У тих квартирах, де встановлена газова плита, підійде проточний водонагрівач лише малої потужності.

Основна перевага даного водонагрівача – подача необмеженої кількості гарячої води у будь-який момент. Також немає необхідності проведення регулярного технічного обслуговування. Головний недолік - необхідність великої кількості електроенергії для моментального нагрівання води, що унеможливлює економічність енергоспоживання на відміну від накопичувального водонагрівача.

Потужність проточного водонагрівача залежить від побутових потреб. Нині на ринку представлені водонагрівачі потужністю від 3 до 27 кВт. Для миття посуду і прийняття душу цілком підійде водонагрівач з потужністю до 8 кВт. Для прийняття гарячої ванни буде потрібний більш потужний прилад (не менше 13 кВт), для якого необхідне живлення на 3 фази з напругою 380 В. Зазвичай у квартирах воно не передбачено, і щоб підвести таку напругу у своє житло, знадобиться консультація фахівця про граничну потужність мережі . Також професійно треба підходити і до питання можливості установки нагрівача води проточного типу в заміському будинку.

Якісний проточний водонагрівач забезпечить Вам стабільність подачі гарячої води та безпеку експлуатації у поєднанні з надійністю та довговічним терміном служби.