0 ₴
Зробити замовленняВибираємо опалювальні радіатори
Система обігріву кімнат має бути надійною, зрозумілою, витримувати тиск та відповідати технічним вимогам. Головне очікування домочадців – комфортний клімат. Щоб розібратися, як вибрати батареї для опалення, потрібно систематизувати інформацію про пропозиції кліматичного обладнання для обігріву будинку на ринку товарів України. Порівняти з вимогами системи обігріву рідного житла.
І якщо питання як вибрати логічне і зрозуміле, то відповісти однозначно які батареї опалення краще, складно. Замовити та купити слід якісні випромінювачі.
Варіанти опалювальних радіаторів представлені в інтернет-магазині teplopolis.com.ua.
Критерії вибору
Пристрої поділяються на два основні типи:
- секційні;
- нерозбірні.
Як правило, функціональні пристрої поєднують ефективну експлуатацію, якість та вартість, і є найкращий товар для придбання.
Щоб правильно вибрати батареї опалення, потрібно враховувати:
- склад теплоносія (жорсткість води, можливість використання незамерзаючих рідин);
- Тиск у системі;
- Розміри пристрою, варіанти розміщення в приміщенні (висота від підлоги до підвіконня);
- розрахункову потужність (комплектація замовлення за кількістю та розміром секцій для кожного приміщення).
Секційні моделі
Батареї для опалення збірного типу виробляють:
- біметалічні ;
- алюмінієві ;
- Чавунні .
Загальний недолік у всіх секційних радіаторів опалення те, що згодом можуть підтікати в місцях з'єднання. Доводиться їх знімати та перебирати. Тут у зону ризику потрапляють чавунні "гармошки", якість складання яких бажає кращого.
Чавунні батареї
Коли вибір зупинено на чавунній моделі, можна перебрати прилад до установки. Інші відмінні риси чавунних моделей:
- інерційність, довго нагріваються та остигають;
- важкі за вагою, трудомісткі у монтажі;
- Неможливо встановити терморегулятор;
- витримують навантаження центральної системи опалення та низьку якість теплоносія;
- ціни дешевші ніж на інші моделі.
На ринку є у продажу італійські та турецькі дизайнерські вироби. Виглядають естетично, вартість досить висока. При цьому характеристики такі ж, що й у звичайних моделей.
Чавунний радіатор
Секційні алюмінієві та біметалічні випромінювачі
Алюмінієві та біметалічні прилади мають приблизно однакову потужність. Монтаж проводиться за допомогою дюбелів, кутового кріплення та комплекту підключення (придбати доведеться окремо).
Конструктивна відмінність - сталевий колектор у біметалічних моделях, який надає міцності радіатору. Дозволяє використовувати його в стоякових центральних системах, де робочий тиск варіюється від 8 до 14 атмосфер.
Алюмінієві прилади більше підійдуть для індивідуальних проектів, коли є можливість забезпечити якість теплоносія.
У виробників широкий модельний ряд, ціни від дешевих до досить дорогих. Радіатори опалення потрібно купити якісні, перевірених виробників. Зверніть увагу на вагу однієї секції:
- алюмінієві повинні важити не менше ніж 1,3 кг
- біметалічні від 1,8 кг.
Алюмінієвий радіатор
Чудес не буває і супер дешеві моделі, легкі та супер тонкі як фольга, не впораються з покладеними на них завданнями. Після короткого часу роботи можуть початися проблеми.
Монтаж секційних випромінювачів проводиться по верхньому та нижньому колекторам. Конструкція не повинна розгойдуватися.
Нерозбірні моделі
До цього типу належать:
- дизайн батареї опалення (досить дорогі, потрібно замовляти та чекати на поставку);
- конвектори, що вбудовуються в підлогу (часто застосовують у приміщеннях з великою площею скління периметра, помилки в установці призводять до швидкої поломки);
- біметалічні литі;
- металеві панельні.
Біметалеві монолітні
Вартість монолітної конструкції буде дорожчою за секційний варіант. Але й прослужать вони довше. Кількість секцій завжди кратна. Виробники випускають моноліти від 4 до 14 секцій. Такі батареї опалення для квартири відмінно підійдуть для заміни древніх чавунних агрегатів. Якщо у приміщеннях зі старим обладнанням обігрів був комфортний, купити композитні конструкції можна з такою ж кількістю секції. Якщо тепла не вистачало, слід узяти модуль більшої потужності.
Випускають варіанти з вертикальним та горизонтальним розміщенням. Опалювальні радіатори із композитних матеріалів відмінно впишуться в інтер'єр. Кріплення для встановлення входить до основної комплектації.
Біметалічний радіатор
Металеві випромінювачі
Виконані зі сталі панелі без секційних з'єднань відрізняються наявністю різних типорозмірів. Міжосьова відстань між штуцерами варіюється від 200 до 900 мм, по глибині – від 40 до 170 мм. Випускають одно-, дво- та трьох панельні моделі.
Універсальні сталеві конструкції популярні в індивідуальних автономних системах приватних житлових будівель, офісних будинках, на підприємствах громадського харчування. Передбачено нижнє та бічне підключення, що дозволяє сховати труби.
Для централізованих систем сталеві випромінювачі монтувати не можна. Гідроудари та високий змінний тиск протипоказано металевим приладам. Можуть роздутися. Максимально допустиме значення – 10 атмосфер.
Для роботи з максимальним ККД, потрібен грамотний розрахунок потужності та професійний монтаж. Залучення фахівців з рекомендаціями, експерта з питань обігріву з практичним досвідом монтування систем - гарантія тривалої та надійної експлуатації.
Технічні характеристики та детальнішу інформацію за конкретними моделями можна отримати в інтернет-магазині teplopolis.com.ua.