Нове надходження газових колонок Sabio на склад

Види твердопаливних котлів

Які бувають види твердопаливних казанів? Вибираємо котел

Ринок опалювальних систем багатий та різноманітний. Найбільш поширені – працюють на електриці та газі. Твердопаливні агрегати, як і раніше, затребувані в силу частих перебоїв електропередач, недостатнього тиску в газовій магістралі або повної її відсутності, цін на ці види пального, що постійно підвищуються. Усі види твердопаливних котлів забезпечать теплом та заощадять бюджет.

Що таке твердопаливний котел? Це пристрій, що нагріває воду в системі опалення завдяки згоранню вугілля, торфу, дров, тирси та пелет (паливних гранул). Виготовляються із сталі або чавуну. Сталеві зносостійкі, чавунні важчі та податливі ушкодженням. Існує чотири різновиди твердопаливних опалювальних котлів і відрізняються способом горіння.

Класичний котел на твердому паливі

Такий вид теплогенератора підходить для приміщення із невеликою площею. Термін роботи без додаткової закладки короткий, тому що енергія тепла виділяється під час прямого горіння. Такий спосіб генерування енергії простий, тому ККД невисокий. На номінальній потужності одна закладка може працювати від 3 до 5 годин.

Класичний котел складається з:

- камери завантаження палива, яка є камерою згоряння;

- теплообмінник;

- регулятор тяги – керує температурним режимом;

- водяна сорочка – вбудовується у гарячих місцях камери згоряння.

Головні переваги класичної конструкції пристрою – низька ціна та енергонезалежність. Тому цей варіант підходить для всіх, у кого в доступі лише тверде паливо – вугілля та дрова.

Піролізні котли

Такі види твердопаливних опалювальних котлів продукують енергію через горіння спеціальних піролізних газів, що виділяються в процесі тління палива. Піролізний агрегат є вертикальною камерою, що розділена на два горизонтальні відсіки: у верхній частині утворюються гази, а в нижній - згоряють.

Температура горіння піролізного газу становить 1100 °С. Тому ефективність і показник ККД у газогенераторних котлів вище, ніж в інших видів твердопаливних котлів. При однаковому завантаженні сировини піролізний казан акумулює в 2-3 рази більше тепла, ніж пристрій прямого горіння. Працює на одній закладці палива 10-12 годин.

Через високу температуру горіння у виробництві таких котлів використовують дорогі високоміцні матеріали. Тому вартість вища за інші види опалювальних котлів. Але завдяки ККД в 90-95% витрата палива у піролізних котлів найбільш економічна і окупиться протягом опалювального сезону. Нюанс роботи таких котлів – використання тільки сухої деревини (20-30 % вологості) твердих сортів дерева.

Пелетні твердопаливні котли

Відмінна риса опалювального пристрою полягає в тому, що горіння підтримується без участі людини. Пелетні агрегати працюють на спалюванні пелетів – гранульованої деревини, яка поступово подається до камери згоряння. Залежно від габаритів резервуара, де зберігається паливо, пелетний теплогенератор може працювати кілька днів на одному завантаженні. Недолік – це використання лише одного виду палива – пелетів.

Котли тривалого горіння

Спроектовано для максимального продовження горіння на одній закладці пального. Паливо спалюється пошарово у напрямку зверху донизу. Такий принцип роботи дуже ефективний завдяки згоранню піролізних газів, що утворилися. Збільшення камери дозволяє вмістити до 50 кг палива при одному завантаженні та може працювати до 24 годин на деревині або до 48 годин на вугіллі. Твердопаливні побутові котли тривалого горіння мають велику перевагу – можуть працювати на будь-якому вигляді твердого пального: на дровах, торфі, трісках, тирсі, вугіллі.

Існують такі види твердопаливних казанів тривалого горіння.

1. Теплогенератор циліндричної форми або котел верхнього горіння «Стропува» має кілька недоліків: неможливість добавки палива під час роботи спалювання, так як горить верхній шар сировини, необхідно чекати повного прогоряння.

2. Шахтний КДГ «Терміко» – має два вертикальні відсіки-шахти (камерою завантаження та теплообмінником), горіння відбувається внизу в одному місці, ефективність підвищує згоряння піролізів.

Коли вибираємо твердопаливний котел , варто врахувати переваги та недоліки такого виду теплогенератора. Інтернет-магазин teplopolis.com.ua пропонує професійну консультацію від фахівців, щоб замовити опалювальний агрегат. Головні позитивні якості:

- невелика вартість казанів;

- Високий показник ККД;

- недороге паливо;

- не вимагають дозволу на встановлення від спеціальних інстанцій;

- надійність та простота;

- незалежність з інших джерел енергії.

Недоліком можна вважати вагу у чавунних пристроїв, через які установка можлива тільки на землі. Необхідність в обслуговуванні: регулярне чищення димоходу від сажі та камери горіння від попелу.

В Україні купити твердопаливні казани можна в інтернет-магазині teplopolis.com.ua. Тут представлений великий вибір опалювальних приладів від українського виробника за доступними цінами.