Шановні клієнти, у зв'язку з високим попитом на кондиціонери просимо уточнити наявність у наших менеджерів!

Види та типи опалювальних котлів

Опалювальні котли, типи котлів

Затишок та комфорт у будинку залежать від тепла, що генерується вже не багаттями та грубками, а сучасними технологічними котлами. Власники приватних будинків, котеджів мають можливість вибору нагрівального обладнання. Щоб створити сприятливий мікроклімат, треба добре підійти до планування системи опалення. Всі типи опалювальних котлів мають свої плюси та мінуси. Їх необхідно враховувати при облаштуванні комфортабельного житла. Пропонуємо докладніше дізнатися про різновиди агрегатів з нашої статті.

Головна характеристика котла – тип палива

Найважливішим фактором, за яким в Україні вибирають котли опалення , є енергоносій, що використовується, і вартість обладнання. В окремих населених пунктах немає певних видів палива. Тому установка диктується наявністю джерела енергії, яке може бути:

- газовим;

- Електричним;

- дизельним;

- твердопаливним;

- пелетним;

- комбінованим;

- Універсальним.

Близько 70% сумарної кількості казанів становлять апарати, що працюють на газі. Причина цього – поширеність газових магістралей, порівняно недорогий ресурс, простота використання. Купити енергоефективний, продуктивний прилад на будь-якому виді палива за демократичною ціною можна у нашому магазині.

Потужність агрегату

Всі види опалювальних котлів підбираються залежно від їхньої здатності обігріти певну квадратуру. Малопотужні пристрої встановлюють у невеликих квартирах, будинках. Для підтримки мікроклімату в 2-3 поверховому будинку потрібно більш серйозний агрегат. Обчислити необхідну потужність можна, виходячи з наступних розрахунків: для підтримки в зимовий час комфортної температури в приміщенні 10 м2 при висоті стелі 3 м. потрібний 1кВт потужності. Який опалювальний котел для приватного будинку буде потрібно, можна дізнатися самостійно, підрахувавши квадратуру житла.

Класифікація за кількістю контурів

Функції котла розширюються – він може не лише обігрівати будинок, а й давати теплу воду. За таким принципом розрізняють:

- одноконтурні;

- Двоконтурні вироби.

Одноконтурні системи працюють у закритому циклі, служать виключно для обігріву. Два контури дозволяють підключити вихід на гарячу воду, заощадити на бойлері або газовій колонці.

Опалювальні котли за способом встановлення

Деякі модифікації газових та електричних пристроїв встановлюються залежно від наявності місця встановлення:

- підлогові – потужні прилади, які за нормами безпеки потребують окремого приміщення чи місця на підлозі;

- Настінні – економлять площу, компактно розміщуючись на стінах у малогабаритних квартирах.

Пам'ятайте, що дизельні та твердопаливні опалювальні котли виготовляються тільки у підлоговому виконанні. Моделі на стіну та підлогу рекомендуємо подивитися в інтернет-магазині teplopolis.com.ua . Замовити можна через сайт або за телефоном.

Що треба врахувати під час вибору котла?

Монтаж обладнання залежить від доступності енергоносія. Якщо до вашої ділянки підведено газову магістраль, то підключитися до неї – найвигідніше рішення. Газові вироби є найпростішими в експлуатації пристроями. Інші види опалювальних котлів для приватного будинку слід вибирати за їх технічними характеристиками та своїми фінансовими можливостями. Також при покупці паливного апарату слід звернути увагу на такі деталі:

- матеріал виготовлення – твердопаливне обладнання виготовляють із сталі та чавуну, сталеве за терміном служби поступається чавунному;

- спосіб циркуляції теплоносія у системі – енергозалежні з насосом для примусової циркуляції теплоносія та енергонезалежні, у яких насос вбудований у пристрій;

- спосіб відведення газів – на різні газові прилади встановлюють пальники різної конструкції та принципу дії (надувні, атмосферні, відкриті, закриті, стаціонарні чи начіпні).

Враховуючи різноманітність нагрівальних приладів, інтернет-магазин teplopolis.com.ua допоможе зробити правильний вибір. Магазин пропонує тільки сучасну техніку, що дозволяє заощаджувати ресурс і дає 90-100% ККД.