0 ₴
Зробити замовленняКотел тривалого горіння – як працює, який краще та як вибрати
Враховуючи конструкцію та принцип роботи, всі твердопаливні котли незалежно від виду мають досить високі показники ККД і мінімальні викиди вуглекислого газу. Сьогодні ми спробуємо розібратися, що таке котел тривалого горіння, в чому їхня перевага над традиційними моделями, які види палива придатні для повноцінної роботи, і на що саме звернути увагу при виборі.
Твердопаливний котел тривалого горіння - це опалювальний пристрій, виконаний зі сталі або чавуну, здатний шляхом утилізації (прогоряння) твердого палива виробляти теплову енергію.
Сама конструкція і принцип роботи її досить зрозумілий:
перше, що необхідно зробити – це завантажити потрібну кількість твердого палива в топку;
перебуваючи під впливом кисню, паливо перегорає, виробляючи у своїй теплову енергію;
у теплообміннику складної форми, теплова енергія досягає температури 100-120 градусів;
потім, теплова енергія надходить до теплоносія (найчастіше воді).
Переваги твердопаливних котлів тривалого горіння над традиційними
Незалежно від виробника та моделі, всі твердопаливні котли працюють за принципом верхнього горіння. Для того, щоб мати повне уявлення , як працює котел тривалого горіння , пропонуємо вам розглянути процес поетапно. Задовго до подачі кисню в топку, де виробляється процес горіння, він підігрівається. Попереднє прогрівання повітря дозволяє істотно знизити кількість відходів після горіння. Після цього проводиться подача кисню в систему зверху в низ. Враховуючи напрямок повітря, в топці горить тільки верхній шар палива, і повністю виключено процес горіння палива в нижній частині. Коли покривний шар перегорає, повітря подається нижче і полум'я переходить на наступну кулю. Так покроково, шар за шаром повітря подається з кожним разом все нижче, поки не досягне дна конструкції.
Це і є основною відмінністю котлів тривалого горіння від класичного твердопаливного обладнання. У класичних котлах дрова перегорають єдиним полум'ям за досить короткий період, виділяючи все тепло. У той час, як вертикальна подача повітря в котлах тривалого горіння, що застосовується, дозволяє паливу перегоряти не відразу, а поетапно, починаючи з верхньої кулі. За рахунок цього, ви можете не тільки контролювати процес горіння, але й значно економите на паливі, продовжуючи роботу обладнання на одному завантаженні до 5 діб.
Види палива та їх специфіка
Перед тим, як знайти відповідь на запитання: Який котел тривалого горіння вибрати? », пропонуємо вам визначитись з видом палива, від якого надалі може залежати вибір опалювального обладнання.
Серед найпопулярніших видів палива варто виділити:
Дрова - шматки дерева, в пиляному або колотому вигляді, довжиною до 30 см. Як тверде паливо, можуть застосовуватися різні види деревних порід (бук, береза, ясен, вільха, сосна, плодові дерева і т.д.), при цьому Слід зазначити, що не всі вони однаково ефективні. Йдеться про те, що вибирати дрова, потрібно відштовхуючись від їхніх пріоритетних характеристик. Наприклад, дрова з плодових дерев краще вибирати для використання в каміні, тоді як дрова листяних порід (дуба, берези, ліщини і т.д.) відмінно підійдуть для повноцінної роботи котлів на твердому паливі.
Брикети – це відходи деревообробної та сільськогосподарської промисловості, спресовані у брикет (стружки та тріски від дерева, солома тощо). Для форми, сировина скріплюється механічним пресуванням. Брикети не містять у складі шкідливих речовин, не виділяють чадний газ, забезпечують рівномірний вогонь і досить економні у використанні. Залежно від виду виділяють 3 різновиди брикетів: RUF (виконані у прямокутній формі), NESTRO (нагадую циліндр з отвором по центру), Pini&Kay (відрізняються наявністю 4-х, 6-ти або навіть 8-ми граней).
Пелети – виготовляються шляхом ретельного подрібнення сировини (кори, стружки, соломи тощо), додавання сполучної речовини (лігніну), та формування з маси гранул твердої форми. Такі гранули позиціонуються як досконалий новий та універсальний вид біопалива, рівноцінний за ефективністю застосування кам'яного вугілля. Виходячи з сировини, що входить до складу, пелети мають такі різновиди: із соломи, торфу, лушпиння, та різних порід дерева (м'яких та твердих).
Вугілля – викопна тверда горюча речовина рослинного походження, в основу якої входить вуглець та інші хімічні елементи. Залежно від терміну перебування в землі, та умов вуглефікації змінюється склад вугілля, та його вологість. Класифікувати вугілля можна за такими параметрами: видом, сортом, класом крупності, маркою, і т.д.
Твердопаливний котел тривалого горіння: як вибрати і чому приділити особливу увагу
Зіткнувшись із питанням обладнання опалювальної системи, мимоволі постає питання: як вибрати твердопаливний котел тривалого горіння , і які саме критерії є вирішальними при підборі?!
Пропонуємо вам низку питань, відповівши на які ви легко зможете підібрати найбільш оптимальне обладнання для вирішення питання опалення:
Яка потужність потрібна? Визначається потужність шляхом підрахунку загальної площі приміщення, рівня його теплоізоляції та кліматичних особливостей вашого регіону.
Основний чи резервний? Купуючи котел як основне опалювальне обладнання, особливу увагу варто приділити його надійності, зносостійкості та рівню ККД. Якщо передбачається одночасна робота кількох теплогенераторів, то природно навантаження на обладнання та частота використання буде знижено в рази, що дозволяє заощадити на матеріалі конструкції та теплообміннику.
Комфорт чи економія? Зовнішній вигляд пристрою, наявність функції автоматичного розпалювання, завантаження, резервного бака для палива і т.д. допоможуть вам значно полегшити не лише обслуговування, а й щоденну експлуатацію приладу. У той же час, якщо у пріоритеті у вас економія, ви можете уникнути зайвих витрат і придбати бюджетну модель котла тривалого горіння.
Сподіваємося, вищевикладена інформація допоможе вам визначити який краще котел тривалого горіння підійде саме вам, і яке паливо буде для вас найбільш зручним та економічно вигідним.