0 ₴
Зробити замовленняЯк розрахувати котел для опалення
Правильний розрахунок потужності котла для опалення – запорука ефективної роботи
Серед найбільш значущих критеріїв, які визначають джерело тепла для будинку, є теплова потужність опалювального обладнання. Спочатку неправильний розрахунок потужності котла, може сприяти зайвому витраті палива, недостатньої температури в системі та імпульсній роботі обладнання. Об'єктивний розрахунок потужності казана дозволить вам сконструювати ефективну систему опалення для будь-якого приміщення. В результаті виникає питання: « Як підібрати котел за потужністю , чи впливає на розрахунок вид обладнання, і на що звернути особливу увагу?!» Постараємося грамотно та доступно викласти принцип проведення розрахунку потужності.
Основні правила розрахунку опалювального обладнання за потужністю
Для обчислення варто використовувати такі величини:
загальна площа кімнати (S);
питома потужність обладнання на 10 м2 опалювальної площі (W уд). У середньому, ця величина дорівнює 1 кВт на 10 м2, причому залежно від кліматичних умов регіону показники можуть змінюватися.
Для того, щоб розрахувати, якій потужності потрібен газовий, твердопаливний або електричний котел, застосовується загальна формула: W кіт.= (S*Wуд):10. Наприклад, площа приміщення, підготовленого до опалення, дорівнює 100 м2, тоді як питома потужність України в середньому становить 1 кВт. Підставивши вже наявні значення у вищезазначену формулу, ми отримуємо: W котла = (100х1)/10 = 10 кіловат. Для простоти обчислення можна визначати потужність котла як 10 кВт на 100 м2 опалювальної площі. При цьому для отримання об'єктивності в розрахунку варто додати, як мінімум 15% до отриманого показника, і застосовувати розрахунки для приміщень з мінімальною наявністю тепловтрат і коефіцієнтів.
Для того, щоб відповісти на запитання: «Як розрахувати котел для опалення приватного будинку або квартири з точним урахуванням тепловтрат, і особливостей приміщення?», пропонуємо до використання формулу нижче.
Qт= 0,0001Гкал/м2 ∙ч∙ м² ∙ К1 ∙ К2 ∙ К3 ∙ К4 ∙ К5 ∙ К6 ∙ К7 = Гкал/год
Де: м2 – площа приміщення, К1-7 – коефіцієнти, що позначають основні тепловтрати приміщення (К1 – вікна, К2 – стіни, К3 – співвідношення загальної площі вікон та підлоги, К4 – найнижчий показник температури з зовні приміщення, К5 – площа стін, що виходять назовні, К6 – якість утеплення горища, К7 – висота приміщення.
Незважаючи на єдину формулу обчислення потужності опалювального обладнання, в залежності від виду котла, варто приділити увагу ряду характерних особливостей властивих кожному виду.
Розрахунок потужності для різних видів опалювальних котлів
Перш ніж застосувати формулу для розрахунку потужності, варто враховувати окремі специфічні ознаки властиві наступним видам обладнання:
Газовий котел. У більшості випадків газові котли є найбільш оптимальним варіантом для ефективної організації опалювальної системи. Вони досить прості в експлуатації, не вимагають організації окремого приміщення, безпечні в роботі та економічні у витраті. Розрахувати газовий котел, як і інші види опалювального обладнання, досить просто. Достатньо підставити наявні показники в одну з перерахованих вище формул. Як варіант для визначення величини втрат тепла можна застосувати коефіцієнт 3-х типів: від 125 – 195 Вт/м2 для будинків без теплоізоляції; від 85-115 Вт/м2 – житлові та виробничі приміщення з терміном давності теплоізоляції понад 25 років; від 55-75 Вт/м2 – сучасна споруда з металопластиковими вікнами та нещодавньою теплоізоляцією.
Електричний казан. Характеризуються досить високою вартістю палива та енергозалежністю. При цьому таке обладнання не займає багато місця (може бути монтоване як на підлогу, так і стіну) повністю екологічно в роботі, і зрозуміло в управлінні. Враховуючи технічні особливості, ви швидше зможете розібратися як розрахувати електричний котел і підібрати оптимальне обладнання за потужністю.
Твердопаливний котел. Має відносно доступну вартість, повністю автономен у роботі, та економічний у споживанні палива. Для того, щоб максимально об'єктивно розрахувати твердопаливний котел, як вітчизняного, так і зарубіжного виробника, особливу увагу варто приділити такому поняттю як: циклічність температури, що отримується. Йдеться про те, що добова температура в приміщенні може змінюватись в обидві сторони з діапазоном 5ºС. Підтримати стабільну температуру можна за допомогою термобалону або водяного теплоакумулятора.
Використовуючи наші поради, ви без особливих зусиль зможете підібрати для себе найбільш ефективне та не марнотратне опалювальне обладнання. З радістю надамо кваліфіковану консультацію щодо потужності.