Нове надходження газових колонок Sabio на склад

Димохідний або турбований котел: у чому переваги кожного, і який котел кращий

Залежно від типу димовидалення всі сучасні газові котли можна поділити на три групи:

  • Турбовані;
  • Парапетні;
  • Димарі.

Спробуємо сьогодні розібратися, що таке турбо казан, чим він відрізняється від інших, у чому переваги кожного, і найголовніше, як визначити, який казан підходить саме вам.

Димохідний котел: загальні відомості та різновиди

Щоб максимально розібратися, і зрозуміти, що таке димохідний котел, пропонуємо для початку вивчити принцип роботи такого обладнання. У димохідних газових котлах процес горіння здійснюється через димову трубу з обов'язковою умовою – наявністю природної тяги. Для підтримки рівномірного процесу горіння використовується повітря, взяте з приміщення, з наступним відведенням продуктів розпаду через димовідведення. Іншими словами, обладнання працює з відкритою камерою згоряння, через що бажано встановлювати його в окремому, добре вентильованому приміщенні (топковій).

Незалежно від виробника, димарі вже встигли зарекомендувати себе на ринку, як високоякісне, повністю автономне, надійне та довговічне опалювальне обладнання. Серед другорядних переваг варто виділити: доступну вартість, екологічність, економну витрату палива та простоту в експлуатації. Залежно від ваших уподобань, можна придбати обладнання з установкою на підлогу або стіну.

Що таке турбований казан?

Іноді, через архітектурні особливості приміщення, димохідні котли незважаючи на всі свої переваги просто не можуть бути встановлені. Тоді варто придивитися до турбованих газових котлів . Турбований газовий котел – пристрій із закритою камерою згоряння та примусовим викидом продуктів розпаду під тиском вбудованого вентилятора. Спочатку може здатись, що все досить просто, і зрозуміло. Але насправді, щоб осмислити, що це таке турбований газовий котел необхідно ретельно вивчити таке поняття, як «турбіна».

Турбіна, встановлена в турбованому котлі, виконує роль повітроводу чадних газів, і при необхідності може регулюватися за швидкістю обертання лопатей. Справа в тому, що тиск у газових трубах не завжди, і періодично може змінюватися від мінімальних до максимальних показників. Відрегулювавши обертання лопатей, ви досягнете оптимального тиску в обладнанні, і як наслідок отримаєте максимальну кількість енергії та повну переробку палива.

Парапетний котел – закрита камера згоряння та природний викид відходів

Аналізуючи, що таке парапетний котел, варто вивчити не лише тип камери, а й комплектацію такого обладнання. Справа в тому, що такі котли укомплектовані коаксіальним димоходом, який зовні виглядає як труба, розташована в трубі. Завдяки цьому димарю і відбувається забір вуличного повітря через зовнішню частину труби, і подальше виведення продуктів горіння через внутрішню частину.

Переваги парапетного котла:

  • повна енергонезалежність;
  • не вимагають окремого місця для монтажу та можуть бути встановлені на підвіконні або замість батареї;
  • недорогі у ремонті та сервісному обслуговуванні;
  • нехитрі в управлінні;
  • добре підійдуть як для квартири, так і для маленького приватного будинку, дачі.

Димохідний, турбований чи парапетний – який казан краще?

Відповідаючи на запитання: «Який котел краще: турбований або димохідний», обов'язково звертаємо вашу увагу, що єдиною та основною відмінністю є метод подачі кисню в обладнання та виведення продуктів горіння. Безперечно, димохідні моделі значно дешевші, але потребують окремого приміщення для безпечної роботи. У той же час, турбовані котли мають велику вартість, але взагалі не споживають кисню з приміщення, і можуть бути встановлені навіть на кухні в малогабаритній квартирі.

Підсумовуючи, можна дійти невтішного висновку, що вибір виду котла безпосередньо залежить від архітектурних особливостей вашого житла, можливості обладнати окрему котельню та встановленого цінового діапазону для придбання опалювального устаткування. Також, не варто забувати, що після остаточного вибору типу котла, вам ще варто визначиться з: кількістю контурів в обладнанні (одно-, або двоконтурний), місцем установки (на підлозі або стіні), видом (звичайний або конденсаційний), керуванням (ручним) або автоматичним), тощо.

Сподіваємося, що вищевикладена інформація допоможе вам розібратися в основних відмінностях димохідних, турбованих і парапетних котлах один від одного, та підібрати для себе найбільш оптимальне обладнання для організації опалювальної системи вашого будинку.