Нове надходження газових колонок Sabio на склад

Що таке твердопаливні опалювальні котли?

Твердопаливні опалювальні котли - що це?

Твердопаливні котли – це генератори, здатні виробляти тепло з використанням ресурсних матеріалів: вугілля, дрова, брикети з торфу, відходів деревообробки та сільгосппереробки.

Модельний ряд представлений класичними виробами та модернізованими приладами нового покоління.

Щоб вибрати твердопаливний котел , слід опрацювати конструктивні особливості різних класифікаційних груп, отримати виставу на тему - твердопаливні котли : що це таке, який вид приладу доцільно використовувати в системі індивідуального опалення.

Види установок

Всі твердопаливні опалювальні котли це великогабаритні важкі агрегати, що пояснює виробництво пристроїв тільки в підлоговому виконанні.

Прийнято таку класифікацію обладнання за видами:

1. Традиційні

Класичні конструкції - прості енергонезалежні у виконанні вироби, виготовлені з чавуну або сталі. В експлуатації нагадують класичний варіант печі з камерою для ручного завантаження палива, топкою та природним димарем. Теплова енергія від теплообмінника передається теплоносія, який, проходячи системою труб до радіаторів, обігріває приміщення.

Температурні показники регулюються у механічному режимі.

Агрегати вимагають дозавантаження паливом кожні 2-4 години.

2. Піролізні

Апарати працюють на деревині із підвищеними вимогами до якості матеріалу. Для забезпечення високого ККД роботи установки необхідно використовувати дрова з вологістю не більше 30% переважно твердих порід дерева. Справа в тому, що в принципі роботи піролізних агрегатів задіяно технологію газоутворення при горінні дров:

- перша фаза - сушіння деревини

- друга - дегазація, коли при горінні деревина на 80-85% перетворюється на горючі гази, а залишок перетворюється на деревне вугілля

- третя - згоряння деревного вугілля завдяки окисленню газів і високій температурі.

За рахунок повного регульованого прогоряння дров проводиться більша кількість теплової енергії при меншому витраті палива. Необхідне підключення до енергомережі.

Великий об'єм камери забезпечує горіння на одному завантаженні від 6 до 10 години.

3. Тривалого горіння

Купити твердопаливні котли тривалого горіння означає отримати модернізований апарат з об'ємною камерою і пошаровим горінням паливного матеріалу зверху вниз. Внесення змін до конструкції класичних моделей дозволило не тільки підвищити ККД приладів, але й збільшити час автономної роботи агрегатів та 24 години на дровах і до 48 годин на вугіллі. Прилади тривалого горіння дорожчі за традиційні моделі, при цьому час на обслуговування піде набагато менше.

Більшість виробів цієї групи є енергозалежними, тому що потрібно забезпечити роботу вентилятора та блоку автоматики з електричними датчиками контролю.

4. Пелетні пристрої

Пелетний твердопаливний котел, що це?

Пелетами називають гранули, які виробляють із відходів деревообробки чи сільгосппереробки сировини. Такі гранули є енергоресурсом для пелетного приладу, вони практично повністю згоряють у топці та залишають мінімальну кількість зольного матеріалу.

Ще однією особливістю гранульного апарату є тривала автономна робота за рахунок можливості встановити бункер для зберігання гранул. Паливо за допомогою шнекової установки подається в камеру та залежно від об'єму бункера, апарат може забезпечити тижневий цикл роботи без дозавантаження. Автоматичний режим роботи установки потребує підключення до електрики.

Критерії вибору

Як вибрати твердопаливні котли ? При вирішенні придбати теплогенератор на твердому паливі необхідно опрацювати:

1. Індивідуальні особливості будови. Розміщення та облаштування котельні. Місце зберігання палива. Тепловтрати будівлі для правильного коригування потужності агрегату.

2. Визначиться з основним видом палива. У паспорті виробу зазначено, який паливний матеріал слід використовувати для виходу на максимальний показник ККД. Заміна сировини або неякісний, низькокалорійний енергоресурс позначиться як обігрів житла.

3. Матеріал теплообмінника. Чавунні моделі є розбірними, зручніші в транспортуванні та встановленні, не схильні до корозії. При цьому чутливі до перепадів температур, що може призвести до тріщин та необхідності ремонту. Сталеві вироби є цілісним моноблоком, переносять перепади температури і легше поєднують роботу з автоматикою. А ось з ремонтом справа складніша. Якщо з'являться втомлені зони металу або тріщини в місцях зварювання, апарат доведеться змінювати.

4. Тривалість горіння. Цикл роботи приладу на завантаженні залежить як від виду котла, так і від об'єму камери. Корисний обсяг завантажувальної камери впливає на потужність пристрою.

5. Можливість переходу на газ. Коли в перспективі планується підключення до магістрального газу, варто звернути увагу на класичні твердопаливні опалювальні котли , які легко переобладнати під новий енергоресурс-газ.

При виборі надійного теплогенератора у фокусі уваги споживача:

- вартість обладнання;

- Витрати на монтаж системи;

- Експлуатаційні витрати за період.

Твердопаливні котли це установки, які за сумарною вигодою випереджають газові та електричні генератори, що значно зміцнило споживчий попит на вироби.

Додаткову інформацію про товарну лінійку моделей, просіть у менеджерів в інтернет-магазині teplopolis.com.ua.