Великі знижки на газові котли Aton

Що таке та як працює піролізний котел

Піролізний котел – особливості пристрою та принцип роботи

Газогенераторні котли – це пристрій, здатний акумулювати звичайні дрова в тепло для опалення приміщення. Залежно від поставленого завдання, таке обладнання може бути використане для обладнання опалювальної системи житлового, адміністративного чи промислового приміщення різної площі. Але що таке піролізний котел, у чому його особливість і як він влаштований? Спробуємо розібратися в цьому.

Характерні ознаки піролізного котла

Як і інші твердопаливні пристрої, піролізний котел здійснює подачу тепла в систему за рахунок нагрівання теплоносія. При цьому звернути увагу потрібно на сам спосіб, закладений в основу, та його конструктивні особливості. Процес піролізу – означає суху перегонку деревини, і є найбільш значущою характерною особливістю таких котлів. Суть процесу - виділення твердого газу з палива (твердих органічних матеріалів) шляхом впливу високої температури за умови мінімальної наявності кисню.

Створені умови сприяють:

  • швидкого підсушування палива (дрів);
  • моментальному нагріванню повітря, яке надходить безпосередньо в зону горіння;
  • ефективного, довготривалого тління деревини, та розпаду на газ та сухі залишки.

Здавалося б, розібравшись із процесом піролізу, одразу має стати зрозуміло, що таке піролізний котел, і чим він відрізняється від сталевого твердопаливного обладнання. Але це не так. Враховуючи різні механізми, закладені в основу процесу, автоматично змінюється технічна комплектація обладнання та й сам принцип роботи.

Технічна комплектація піролізних котлів

Для того, щоб максимально точно розібратися, і зрозуміти, як влаштований газогенераторний котел, необхідно детально вивчити, з чого складається обладнання, і в чому завдання кожного з робочих вузлів. До найбільш значимих механізмів та деталей варто віднести:

  • дві герметично закриті камери – виготовлені із 5 мм сталевих листів;
  • форсунки - служать якимось розмежувачем між камерами;
  • паливний бункер – розташований у верхній частині конструкції та призначений для перегорання твердого палива;
  • нижня камера – спалює отриманий у процесі горіння дров газ, і накопичує продукти горіння (золу);
  • регулятор - дозволяє керувати роботою обладнання;
  • вхідна труба казана;
  • димовий канал;
  • електромоторний вентилятор (димосос) та інше.

Незалежно від моделі та виробника, практично всі котли в основу яких закладено піроліз, також мають можливість регулювання потужності за допомогою наддуву вторинного повітря. Такий пристрій піролізного котла дозволяє не тільки контролювати температуру теплоносія, але й у рази збільшити коефіцієнт продуктивності.

Принцип роботи піролізних газогенераторних котлів

  • Приблизно розібравшись у комплектації, можна ознайомитись як працює піролізний котел. Весь процес роботи поділяється на кілька етапів:
  • Закладка палива у верхню камеру. Під впливом високої температури та нестачі кисню, паливо поступово розкладається і піролізується;
  • Вплив повітря. Так як паливо розташоване безпосередньо на колоснику, повітря потрапляє практично у непомітній кількості;
  • Подача генераторного газу та повітря в другу (нижню) камеру згоряння. Наявність автозасувки дозволяє регулювати подачу повітря і газу рівно в тому співвідношенні, яке необхідно в даний момент. Температура всередині камери може становити від 110 до 1200 ° С.;
  • Виділення тепла. Газ, перегораючи, виробляє тепло, яке надалі проходить через теплообмінник, і нагріває воду в системі;
  • Виведення продуктів горіння через димовідвідну трубу (димохід).

На практиці таке обладнання може ефективно працювати на різноманітних видах твердого палива. А це означає, що піролізний котел може переробити: дрова та відходи деревообробної промисловості, паливні пелети та брикети, окремі різновиди торфу, вугілля тощо. При цьому важливо пам'ятати, що окремо взятий вид палива має свою тривалість згоряння та ККД.

Запуск піролізного котла: на що варто звернути увагу і як правильно розпочати експлуатацію опалювального обладнання

Запускаючи таке обладнання, варто враховувати ті ж особливості, що і при підготовці роботи твердопаливного котла. Серед відмінностей – обов'язкове прогрівання бункера для завантаження палива. Тільки, після прогрівання бункера до 510-810 °С, ви можете сміливо приступати до завантаження палива, переключення обладнання в піролізний режим, і запуску димососа (електромоторного вентилятора). Дотримуючись такої послідовності, ви гарантовано отримуєте: повільне спалювання палива без кисню, продуктивне виділення піролізного газу, і як наслідок стабільну температуру в опалювальному приміщенні протягом усього дня. Сподіваємося, нам вдалося докладно пояснити, що це таке піролізний котел, у чому полягає принцип його роботи і чим він відрізняється від традиційних моделей.